Poznajemy Gminę Choroszcz – zapraszamy na wycieczkę. 40. Dni Choroszczy

Jak co roku włączamy się w organizację Dni Choroszczy. Tym razem zapraszamy na wspólne zwiedzanie Gminy Choroszcz. Szczegółowe informacje po niżej.

W ramach Jubileuszowych, 40. Dni Choroszczy, 18 czerwca (sobota) br. organizowana jest wycieczka autokarowa do wybranych miejsc gminy Choroszcz.

Jest to świetna okazja, aby nieodpłatnie zwiedzić miejsca związane z historią tej „Małej Ojczyzny”. Poznajmy Gminę Choroszcz wspólnie z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Towarzystwem Przyjaciół Choroszczy – Organizatorami tejże wycieczki. Przewodnikiem będzie Józef Waczyński, prezes zarządu Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy. Zbiórka uczestników nastąpi 18.06.2022 r. (sobota) o godz. 9.00 w M-GCKiS w Choroszczy, ul. Sienkiewicza 29. Trasa wycieczki wiedzie kolejno: z Placu Z. Brodowicza ul. Żółtkowską (cmentarz jeńców wojennych z lat 1941-1944) przez Żółtki, Nowosiółki (Pomnik Ofiarom Faszyzmu), Choroszcz ( Pomnik Niepodległości na Rynku 11 Listopada), Miejsce Pamięci Narodowej z 1863 r. zw. Szubienicą (ul Kruszewska), kwatera wojenna z 1915 r. na Babiej Górze. Miejscem docelowym będzie Kruszewo („zerwany most” i Wieża Kruszewo).

Przewidywany powrót do Choroszczy – godz. 13.00-14.00

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy uczestników wycieczki:Biuro Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz pod

numerem tel. 85 719 14 31.Leave a Comment