Styczniowe obchody. 159. rocznica wybuchu powstania styczniowego – zapraszamy

Zbliża się 159. rocznica wybuchu powstania styczniowego. Jak co roku włączyliśmy się aktywnie do organizacji tych obchodów. W tym roku będą to wyjątkowe obchody. Nie będzie z nami naszego wieloletniego członka, prezesa i vice prezesa ś.p. Jana Adamskiego, dzięki któremu powstało miejsce pamięci zwane Szubienicą. W związku z tym postanowiliśmy uhonorować jego pamięć poprzez włączenie się w przygotowanie wystawy plenerowej, którą będzie można zobaczyć na Rynku 11 Listopada w Choroszczy od 22 stycznia, tj. dnia rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

W przeddzień tej rocznicy w piątek 21 stycznia 2022 r. na strzelnicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość „Skała” w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbędą się zawody strzeleckie. Natomiast w sobotę odbędą się główne obchody:

– Wystawa plenerowa na Rynku 11 Listopada poświęcona budowie Pomnika Powstania Styczniowego i jego inicjatorowi Janowi Adamskiemu.

– Msza św. za Ojczyznę w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy, początek o godz. 18.00.

– Uroczystość patriotyczno-religijna w Miejscu Pamięci Narodowej zwanym „Szubienicą”. Uczestnicy obchodów mogą skorzystać z bezpłatnego przejazdu autokarem, który będzie podstawiony na Błoniach Jana Pawła II.

Organizatorami obchodów są:

Burmistrz Choroszczy, Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy, Społeczny Komitet Upamiętnienia Jana Adamskiego, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała

Zapraszamy serdecznie!

Oficjalny plakat obchodów. Projekt Monika Tekielska-Chmielewska/Jakub Bobrowski

Fot. Choroszcz Miniona, Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy

Leave a Comment