Solidarni z Ukrainą – Ty też możesz pomóc!

W dniu 24 lutego 2022 Rosja zaatakowała z trzech kierunków niezależne suwerenne państwo, naszego sąsiada Ukrainę. Trwają ciężkie walki armii ukraińskiej z rosyjskim najeźdźcą. Jak w każdym konflikcie zbrojnym poza żołnierzami cierpią i umierają cywile. W tej chwili do Polski przybywa wielu uchodźców, którym pomagają Polacy. Ludność cywilna, która cierpi wskutek działań wojennych też potrzebuje wsparcia. W związku z powyższym przekazujemy apel Caritas Polska i zachęcamy do wsparcia naszych sąsiadów za pośrednictwem tej organizacji.

Apel:

POMOC DLA UKRAINY

Zmiana zdjęcia, dodanie flagi i serc wszystko TAK TAK TAK! I co jeszcze? POMOC FINANSOWA – nawet jeśli czujesz niemoc, wiedz, że pomoc finansowa dla Ukraińców to wszystko, co teraz możemy dla nich robić!

Caritas Polska niesie pomoc na Ukrainie od wielu lat – wiemy jak to robić! W związku z obecną sytuacją intensyfikujemy działania i apelujemy o wpłaty. Liczy się każda pomoc – taka, na jaką w tej chwili jesteś w stanie sobie pozwolić.

WŚRÓD NAJPILNIEJSZYCH POTRZEB JEST: żywność, środki higieniczne, koce, śpiwory, materace czy kuchnie polowe. Twoje 100 zł wystarczy np. na zakup wody i żywności dla rodziny na okres tygodnia.

Dziękujemy za każde wsparcie! Caritas Polska

Wpłat można dokonywać na stronie Caritas (kliknij w link).

Wydarzenie na Facebooku (kliknij w link).

Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy solidaryzuje się Narodem Ukraińskim w tych trudnych i mrocznych dniach.

Leave a Comment