Spotkanie z Rafałem

Członkowie naszego Towarzystwa mięli zaszczyt gościć nietypowego gościa. Był to Rafał Buczyński – mieszkający na co dzień w Warszawie rowerzysta przemierzający Polskę na rowerze w słusznej sprawie. Podczas swojej podróży odwiedził Choroszcz. Jadąc często korzysta z gościny miejscowej ludności. Nie inaczej było w Gminie Choroszcz. Nasz Prezes Józef Waczyński oprowadził gościa po Choroszczy przedstawiając dzieje naszego miasta. Było to bardzo miłe spotkanie.

Rafał Buczyński walczy z chorobą – chłoniakiem. Jeżdżąc rowerem chce wspierać i dodawać otuchy osobom mierzącym się z chorobami nowotworowymi. Jego podróże można śledzić na Facebooku wpisując hasztag #100dnirowerem oraz jego profilu.

Rafał Buczyński – przewodnik turystyczny, biegacz, fotograf, prowadzący kanał Live RaFit, autor głośnej akcji „Ruszaj się nie ruszając”, w której wzięły udział setki osób (w tym znanych z mediów), były kucharz i szef kuchni, dietetyk sportowy, piekarz, od kilku lat rowerowy podróżnik. W 2018 roku dowiedział się, że ma chłoniaka w jelicie i pachwinowych węzłach chłonnych. Nie załamał się, tylko postanowił działać. W 2020 roku wyruszył w trasę #100dnirowerem, podczas której dodawał otuchy ludziom chorym na raka. Drogę rozpoczął 24 lipca 2022. Od tamtej pory w podróży na rowerze spędził już 540 dni. W sumie odwiedził już jadąc około 3,5 tysiąca miejscowości. Aktualnie na kierunku podlaskim Choroszcz przypadła na 14 i 15 dzień podróży.

Fot. TPCh

 

Leave a Comment